Jdi na obsah Jdi na menu
 


<bgsound src="/file/3/moje_hudba.mp3" loop="infinite">

(Ne)tradiční terapie

(ne)tradiční terapie

 

Je to vlastně komické -

 

(NE)TRADIČNÍ TERAPIE)..., když jsem začala být pravidelnou dopisovatelkou pro deník L.V.P. - VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. , tak jsem začala psát na témata podle toho, co čtenáře zajímá ( v sekci pod názvem otištěno v L.V.P.), pod názvem (NE)TRADIČNÍ TERAPIE, komičné na tom vidím pouze to, že k zlepšení zdraví  a vyléčení mých klientů používám pouze a jen vědomosti a zkušenosti již ověřených terapeutických prostředků mých daleko věhlasnějších a uznávanějších předchůdců. To jen naše přetechnizovaná doba a nové i když bezesporu vynikající lékařské pokroky jaksi odsunuly tyto staletími ověřené a hlavně účinné metody kamsi dozadu. Je to velká škoda, protože mnohdy hledáme vědu tam, kde není. Když se každý z nás pokusíme vnímat naše tělo jako to, o co musíme pečovat, vnímat své orgány, energetický systém, tak věřte, že i vy poznáte ten správný směr  jak sami sobě pomoci. Vidím to na mých klientech, je to jako by si přečetli knížku s návodem a najednou žasnou jak je to jednoduché a věřte, že tuto schopnost má v sobě každý. A stojí to za to, protože náš organismus nám bude vděčný a nezradí nás v době, kdy se to třeba nejméně hodí. A je to přesně tak jako když ukládáte penízky do banky, zúročí se  a i když přijde nějaká nemoc, tak tělíčko má rezervy a je kam sáhnout. Věřte mi, stojí to fakt za to!

 

(O)zdravém životním stylu

 

Každý z vás již určitě slyšel termín „zdravý životní styl“. Ne každému je jasné, co přesně si pod tímto termínem přesně představit. Chápu, že v přehršlích informací, které chrlí různé časopisy a ostatní média jde jednomu z toho hlava kolem. Určitě jste už něco z toho vyzkoušeli, někteří si našli svůj životní styl, někteří to vzdali pro domnělou složitost a komplikovanost a někteří si říkají, že by to měli zkusit, ale nevědí jak do toho. Na následujících řádcích se pokusím pro vás připravit změnu životního stylu, kterou je možné běžně dodržovat i při běžném denním režimu. Pojďme se však nejdříve vysvětlit co to vlastně zdravý životní styl je. Je to soubor každodenních návyků, které nám šetří naše orgány a tak napomáhají jejich regeneraci. Patří k tomu v první řadě náš vnitřní duchovní postoj, stravování, pohyb, relaxace, dobré spaní, kvalitní sex, samozřejmě ideální s životním partnerem se kterým si rozumíme a milujeme.
Troufnu si se vší pokorou tvrdit a to jsem si měla možnost během mé praxe ověřit jak rychle se zdravotní stav zlepší. Je jídlo, které léčí a je ale také jídlo, které nás pomalu ale jistě zabíjí tím, že nám zanáší organismus toxickými látkami a tím doslova devastuje naše orgány.
Dalším důležitým bodem je uvědomění si, je přesun lidského myšlení od odpovědnosti lékaře za naše zdraví k uvědomění si vlastní odpovědnosti za své zdraví a prevenci.
Síla přírody a racionální výživa je vhodná u chronických záležitostí a civilizačních nemocí, kdežto akutní stavy patří jednoznačně do rukou lékařů. Žijeme tak, že jsme si zvykli brát léky už při běžném onemocněním a přitom nám uniká fakt, že si své tělo umělými preparáty zbytečně ničíme a skutečnou příčinu nemoci tím jen zatlačujeme hlouběji a hlouběji do organismu.

 

Jídelníček pro změnu zdravého životního stylu

 

Snídaně:

Tři dny v týdnu snídáme vločky a tři dny žitný chléb, sedmý den máme půst, kdy pijeme 3 litry vody, bylinkové čaje.
Ke každému jídlu, kde je to možné, zařadíme pokaždé zeleninu
3 lžíce vloček, 2 lžíce jogurtu přírodního charakteru do 3,5% tuku, 1 ks ovoce, 5 mandlí a 1 lžička bio odtučněného kakaa

nebo

žitný plátek chleba se žervé, 200 g zeleniny, melta, zelený čaj nebo špaldová káva apod.

alternativy

– pomazánka z kvasnic a tofu
– celerový salát s jogurtem
– 2krát za měsíc si namažeme tence chléb s máslem
– vajíčko
– libová krutí šunka
– z tofu
– baklažánová pomazánka

 

dopolední svačina

ovoce

 

oběd

1 hrst sacharidů + 1 plátek masa jako dlaň + 2 hrsti zeleniny + zeleninový salát

přílohy, nevynechávat, byl by sacharidový deficit a chuť na sladké
- rýže natural, parboiled, divoká, dlouhozrnná, brambory, cizrna, jáhly, kuskus, pohanka
- červená čočka, hnědá čočka, fazole, nejlépe v kombinaci s rýží
- ryby, bio kuřecí, krůtí, kvalitní hovězí – zadní, vepřové – kýta, jehněčí, králík,
- tofu, tempeh,

 

svačina

kefír, jogurt, knackebrot, zeleninová šťáva, tvaroh, tvarohová pomazánka

 

večeře

zelenina dušení, zapečená, může být i s masem, zeleninové saláty, čočkový salát se zeleninou, nízkotučné sýry do 20%,

 

Poznámka

VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. (VLP), je vydavatelství, jež v České republice vydává devadesát čtyři regionálních titulů, z toho 71 regionálních deníků, 23 týdeníků.

Tyto deníky jsou nejvýznamnější regionální noviny u nás. Mají dominantní postavení ve svých regionech, charakteristická je vysoká čtenost.

Regionální deníky jsou jediné noviny, kde je zároveň obsaženo zpravodajství z nejbližšího okolí bydliště čtenáře, z okresu, kraje, republiky i ze světa. Cíleně lze regionálně oslovit více než 10% obyvatelstva až do úrovně jednotlivých okresů a to nejen ve velkých městech, ale i v nejmenších obcích.

Průměrný denní náklad všech titulů VLP, cca 225 tisíc výtisků, si denně přečte 913 tisíc čtenářů, což představuje 38% trhu se zpravodajskými deníky.

Vydavatelství patří koncernu Verlagsgruppe Passau, který v Německu vydává např. regionální noviny Passauer Neue Presse.

Výpis z obchodního rejstříku: zde
IČ: 61860981
DIČ: CZ61860981