Jdi na obsah Jdi na menu
 


<bgsound src="/file/3/moje_hudba.mp3" loop="infinite">

Bowen

Co to je Bowenova technika?

 

Můžeme ji popsat jako velmi jemnou a šetrnou manipulaci s měkkou tkání (svaly a šlachy). Skládá se z jednotlivých pohybů přes určené a přesně definované body lidského těla, pohybů, tzv. procedurami, jsou krátké (asi 2 minutové ) pauzy. Ty poskytují tělu čas k dokonalému „zpracování“ informace a umožní maximální využití těchto pohybů.

 

Jak tato technika působí?

 

Bowenova technika působí na několika úrovních: fyzikální, chemické a psychické (emocionální). Přesný mechanismus není znám. Má se za to, že tento tlak rozvibruje nervová a svalová vlákna, které vyvinou energii a ta odstraňuje blokády v našem těle tam kde je zapotřebí. Jemný tlak a šetrná manipulace pomáhají stimulovat krevní a lymfatickou cirkulaci, dochází k mírnému dráždění nervových zakončení a ke stimulaci energetických drah.

 

Bowenovu techniku bereme jako dar, který s naším nejlepším úmyslem a záměrem dáváme či nabízíme tělu. To totiž nejlépe samo ví, kde je problém. Pokud o tento dar stojí, jednoduše ho přijme a využije, kde je nejvíce potřeba. Velmi často je používána ve fyzioterapeutických nebo chiropraktických ordinacích a masážních salonech.

 

Aplikace Bowenovi masáže výrazně posiluje u organismu schopnost využít vlastní regulační (samoléčebné) mechanismy ke zlepšení aktuálního stavu. Pozitivní ovlivnění bylo popsáno u velmi širokého spektra problémů. Tato fascinující metoda je technika využívající dynamické práce těla. Přináší často rychlé a dlouhotrvající zmírnění bolesti. Bowenova metoda příznivě ovlivňuje lymfatický systém, který je nepřímo zodpovědný za to, jak jsme na tom s imunitou. Tato masáž zajišťuje dostatečnou lymfatickou drenáž pro náš organismus a tím i čištění našeho organismu.
 

 

Bowenovi tlakové masáže snižuje a odbourává stres. O stresu již bylo popsáno mnoho stránek, ale připomeňme si za co všechno je stres zodpovědný! Za srdeční onemocnění, vysoký krevní tlak, bolesti hlavy, vyčerpání organismu, nespavost a následkem toho i další onemocnění, které už naše tělo nezvládlo. Jedním ze zázračných účinků Bowenovi metody je, že snižuje svalové napětí a zlepšuje tok energie v těle, které pak mnohem lépe zvládá všechny zátěžové situace. Je popisována větší chuť do života, zvýšení toku energie v těle a pocit lehkosti.

 

Je možno ji aplikovat i při léčbě různých chronických obtíží, jako je zácpa, oslabení ledvin nebo zažívací potíže. Lidé se sportovním poraněním, jako poranění kolene, výron kotníku, poranění ramene nebo třísel mohou zmírnit až vyléčit své zdravotní obtíže, dokonce i v případě akutnosti chirurgického zákroku je takové zlepšení, že již není nutný. Při zmíněné zácpě zlepšením krevního oběhu a snížením svalového napětí je trávicí systém lépe připraven na vstřebávání živin, které se rychleji dostanou k buňkám a mají možnost je řádně vyživit. Lidé trpícím astmatem, alergiemi, bronchitidou, ekzémy po aplikaci Bowenovi tlakové masáže, zlepšením oběhového systému, zvětšuje kapacitu plic a ta podporuje výměnu plynu v plících.

 

Bowenovi tlakové masáže stimuluje lymfatický systém, následně aktivuje funkce ledvin provádí pro organismus tak důležitou detoxikaci škodlivých toxinů. Škodlivé látky, které se hromadí v těle, způsobují chronickou únavu, záněty, bolesti hlavy a jiná degenerativní onemocnění. Po aplikaci této techniky se nám zlepší stav pokožky, aktivací detoxikačních kanálů, do nichž kůže také patří, je schopna se zbavovat toxických látek v těle, a tím může opět lépe dýchat. Zlepšením detoxikace a lymfatickou drenáží, které aktivují odstraňování odpadních látek v organismu, mizí i cysty. Stimulací toku energie, krevního oběhu podporuje hojení tkáně, čímž je urychlena léčba zranění a vnitřní orgány, degenerované svaly a vazy rychleji degenerují.

 

Kontraindikace

 

Jakékoli prokázané a nedoléčené onkologické procesy (ovlivnění lymfatického systému).

 

Bowenovi tlakové masáže jsou v některých západních zemích zařazeny do stálé zdravotní zdravotní péče, které proplácejí pojišťovny. A přejme si, aby i u nás bylo této velmi prospěšné a šetrné metody co nejvíce příznivců.