Jdi na obsah Jdi na menu
 


<bgsound src="/file/3/moje_hudba.mp3" loop="infinite">

Otištěno v L.V.P.

očista organismu podle barvy očí. – 1. část

 

Člověk by měl jíst, to co potřebuje.
Většinou však jí to, co mu chutná.
Zdraví si ovšem udrží jen tehdy,
Když mu chutná to, co potřebuje.

 

Asi si říkáte, co je to za nesmysl? Jak může barva očí ovlivnit hmotnost a detoxikaci, ale věřte mi, že může. Jsme si vědomi barvy svých očí, ale víme jak barva našich očí souvisí právě s naším zdravím? Kolik barev očí vlastně existuje? - modrá, zelená, oříškově hnědá, šedá, světle modrá a dalších mnoho Ale jsou jen dvě základní barvy očí a to je hnědá a modrá. Pro nás je důležitá informace, že modroocí lidé většinou inklinují ke zdravotním potížím s lymfatickým systémem, spojené s otoky nohou, ekzémům, virózám, bolesti kloubů a revmatickým potížím, kdežto hnědé duhovky s sebou nesou potíže s játry, oběhovým problémům, k hemeroidům a trombózám, potíže se slinivkou, zažívacím potížím a poruchy hormonální soustavy. Vše co se odehrává v našem těle, tak se přes zrakový nerv ukládá do mozku a oční duhovky, kde každý znak vypovídá a našem aktuálním zdravotním stavu.
Léto je velmi vhodné pro očistu organismu. Co vám přinese vnitřní pročištění? Zcela a jednoduše a jako první – redukci váhy. Co se vlastně děje v organismu při detoxikaci? Nejdříve je třeba si objasnit pár faktů. Tuková buňka může mít velikost špendlíkové hlavičky, ale i velikost fazole, to záleží na tom, jak je organismus zanešený a jak nám funguje metabolismus. Toxické látky se nám v těle nemohou jen tak potulovat, neboť by nás mohli ohrozit na životě. V těle 40letého člověka je kolem 5 kg toxických látek, pokud by se všechny najednou vyloučily do organismu, tak bychom okamžitě umřeli na otravu. A proto jsou toxické látky a škodliviny v organismu vázané na vnitřní (viscerální) tuky a uložené ve vodním prostředí v našich buňkách. Současně s detoxikací ubývají i tuky, neboť kde nejsou toxiny, tam nejsou ani viscerální – útrobní tuky ve velké míře. Při detoxikaci měřte svůj objem, váha není to nedůležitější, neboť tuky jsou pětkrát lehčí než-li je svalová hmota a nezapomeňte dodržovat pitný režim, neboť i ten je podmínkou úspěšné detoxikace, tudíž i hubnutí. Tuky, které se uvolní z buněk, je třeba odplavit. Během jednoho měsíce můžete podstoupit letní detoxikační kůru a s ní být i o pět kilogramů lehčí. Věřím, že každý týden během jednoho měsíce vás povedu příjemným a úspěšným detoxikačním programem. Během detoxikačního programu můžete mít i nepříjemné pocity v podobě bolesti hlavy, zvýšené únavy apod., ale je to proto, že tělo se zbavuje uložených škodlivých látek a z buněk se musí transportovat v těla ven, tak se těchto pocitů nelekejte a přijímejte je s povděkem, neboť tím děláte pro sebe to nejlepší. Pro první týden je detoxikace pro obě skupiny stejná

Jídel je během dne je 5 – 6 a to přibližně každé tři hodiny, denně vypít cca 3 l vody, každou hodinu min. 2,5 dcl.

 

1. týden

Ráno nalačno vypít čaj na podporu látkové výměny, k snídani 350 g ovoce

Svačina – do sytosti jakékoliv ovoce

Oběd – svačina – večeře jakákoliv zelenina ve formě polévky, dušené, zeleninových salátů a to v neomezeném množství.

 

očista organismu podle barvy očí. – 2. část

 

 

 v první části našeho měsíčního programu na letní očistu podle barvy očí, jste se dozvěděli jak a proč očistu podstoupit. Jak už víme, jsou dvě základní barvy očních duhovek a to je modrá a hnědá, všechny ostatní barvy jsou jen kombinace těchto dvou. Vše co se odehrává v našem těle, tak se přes zrakový nerv ukládá do mozku a oční duhovky, kde každý znak vypovídá a našem aktuálním zdravotním stavu.
A to může být důvod, proč se některým z nás nedaří při veškeré naší snaze zbavit se zdravotních problémů a možná i nějakého kila navíc.

Receptury na 2. týden letní očisty

Nadále obě skupiny pokračují v pití čaje na očistu organismu a modroocí si k němu přidají čaj na podporu imunity, neboť jejich velkou slabinou je právě snížená imunita v podobě viróz, katarům horních cest dýchacích, zánětů lymfatických žláz a zánětům všeobecně.


Recept na čaj na podporu imunity pro modrooké:

Kopřiva, Pískovice – řecké seno, heřmánek, jalovec a šípek.
Čaj na podporu látkové výměny pro hnědooké: jak jsem se zmínila, lidé s hnědou barvou duhovky geneticky inklinují k potížím s játry, žlučníkem, oběhovým systémem, bolestí kloubů, artrózám, hemeroidy, zažívacím potížím.
smil písečný – květ, světlík lékařský – nať, smetanka lékařská – kořen a list a měsíček zahradní – květ.
Dávkování a příprava je obě skupiny stejná.bylinky smícháme a dvě lžičky bylinek zalít vroucí vodou, nechat louhovat 10 minut a pít 3x denně před jídlem po dobu 6 týdnů, týden přestávka, opět kůra 6 týdnů a toto opakovat dokud namíchanou smět nevyčerpáme.

Snídaně, svačina a večeře je v druhém týdnu je pro obě skupiny stejná.

Snídaně: 300 g ovoce a 1 lžíce buď žitných, nebo pohankových vloček, 5 ks mandlí, a ½ bio odtuňělého kakaa na podporu nervového systému, neboť obsahuje hořčík, který je i prevence např. Alzheimrovi choroby.

Odpolední svačina: jakákoliv syrová zelenina, čerstvá šťáva nebo salát

Večeře: dušená zelenina, zeleninové rizoto, zeleninová polévka,

2. týden strava pro nositele modrých očí.


Obědy:

pondělí: 2 lžíce kuskusu s dušeným květákem a lilkem, hlávkový salát
Úterý: zeleninové rizoto s 2 lžícemi rýže, mrkvový salát s jablkem
Středa: fazolový guláš s dušeným celerem, ledový salát se sezamovým semínkem a zázvorem
Čtvrtek: bulbur s čerstvým zeleným hráškem, celerový salát s ořechy
Pátek: celerové plátky s pohankou, zelný salát
Sobota: dušené kapustičky s cizrnou, salát s čínského zelí s pomerančem
Neděle: zeleninová musaka s bramborem, salát okurkový

 

3. část                                         očista podle barvy vašich očí

V předchozích dvou částí jsme si objasnili a vysvětlili, jak je možné podle barvy našich očí zlepšit svůj zdravotní stav. Již víme, že jsou jen dvě základní barvy očí a to je hnědá a modrá. Pro nás je důležitá informace, že modroocí lidé většinou inklinují ke zdravotním potížím s lymfatickým systémem, spojené s otoky nohou, ekzémům, virózám, bolesti kloubů a revmatickým potížím, kdežto hnědé duhovky s sebou nesou potíže s játry, oběhovým problémům, k hemeroidům a trombózám, potíže se slinivkou, zažívacím potížím a poruchy hormonální soustavy. Vše co se odehrává v našem těle, tak se přes zrakový nerv ukládá do mozku a oční duhovky, kde každý znak vypovídá a našem aktuálním zdravotním stavu.

Po dvou týdnech, by jste už měli být cca o 3 kg lehčí a to, co je velmi příjemné, je radostný pohled na život. Je tomu proto, že současně s celým organismem se nám čistí zároveň i mozek. Zelenina a ovoce, která se v tomto očistném programu konzumuje působí zásaditě a tím i odkyseluje organismus. Proč je toto důležité? V překyseleném organismu se zužují cévy a kapilární systém se bortí a červené krvinky, které jsou za normálních okolností elastické a i větší než-li kapilára, tak vlivem v překyseleném organismu jsou paralyzované a neprotáhnou se kapilárou. V důsledku to např.znamená, že máme studené nohy i v létě. Takže opět jsme si probrali trochu teorie a pojďme se podívat na jídelníček na třetí týden.

Snídaně, svačiny a večeře pro obě skupiny

250 g ovoce, lžíce jogurtu, 2 lžíce vloček – na podporu lymfatického sytému (jablka, meloun, ananas, borůvky, hrozny), toto ovoce pomáhají stimulovat tok lymfy.
Svačina: 150 g ovoce,
odpolední svačina: zelenina
večeře: zeleninové polévky, dušená zelenina s libovým masem, bílým sýrem, zeleninové saláty opět s malým přídavkem olivového oleje a mořské soli.

Obědy pro modrooké

Zbývající jídla k obědu místo masa nahradíme vajíčkem, tofu, přírodním sýrem.
Suroviny vhodné pro modrooké:
(listová zelenina, petržel, sušené fíky, špenát, brokolice, celer, zázvor, fazole, kukuřice, cibule)
maso (losos, tuňák, pstruh, vejce, krůtí maso
přílohy ( rýže natural, pohanka, brambory)

obědy pro hnědooké:

maso v týdnu pouze 4 x: obědy se skládají z lžíce přílohy, cca 70 g masa a velké porce zeleniny a zeleninového salátu.
Suroviny vhodné pro hnědooké: olivový olej s citrónovou šťávou na podporu žlučníku, 3 dny po sobě, týdně od 19 do 21 hod. nalačno – oblast pro žlučník a játra nahřejeme a každých 15 minut vypijeme lžičku olivového oleje s citrónovou šťávou a medem. Než-li toto podstoupíme, tak každý den 3x denně 20 minut před jídlem vypijeme 150 ml přírodního jablečného moštu.
(paprika, červená řepa, růžičková kapusta, avokádo, květák, kapusta, brokolice, čerstvé zelí. Vojtěška)
maso (kvalitní hovězí zadní, vepřová kýta, panenka, telecí,tuňák)
přílohy (brambory, celozrniny, kroupy, pohankové krupky)
ve zbývajících dnech jíst kroupy (čistí játra), se zeleninou.
 

očista IV. Část

Na závěr naší velké letní očisty se postupně budeme vracet k jídelníčku, který našemu organismu bude ku prospěchu. Měli bychom se snažit, nezanášet si zbytečně organismus jídlem, který nám škodí, vždyť z 80 % si právě stravou můžeme zlepšit zdraví a právě tak i z 80% si ho zhoršit. Takže až vás bude bolet hlava, klouby, trápit viróza, střevní potíže a další „libůstky“ tak se prostě jen naciťte do vašich jater, ledvin, slinivky, žaludku a trávícího traktu a odpověď si již najdete sami. A věřím, že v naší měsíční očistě vždy najdete to správné, co vám v těle pomůže k rovnováze vašeho organismu.

V tomto poslední díle bych se chtěla zaměřit na jednotlivé orgány k dané barvě očí a co jim ze stravy prospívá.

Jak jsme si již řekli, tak modroocí lidé inklinují k potížím lymfatického systému, spojené s otoky nohou, ekzémům, virózám, bolesti kloubů a revmatickým potížím,

Hnědoocí nesou potíže s játry, oběhovým problémům, k hemeroidům a trombózám, potíže se slinivkou, zažívacím potížím a poruchy hormonální soustavy.

A na závěr jsem vybrala pro obě skupiny sestavu produktů vhodných k podpoře nervového systému, protože to se občas hodí každému a to bez ohledu na barvu očí.

Lidé s modrými očima

lymfatický systém
Lymfatický systém můžete zlepšit konzumací ovoce a zeleniny, protože pomáhají stimulovat tok lymfy. Jezte hlavně jablka, meloun, citrónovou šťávu, ananas, borůvky, hrozny, celer, česnek a petržel.
ekzémy - jíst ryby, hlavně lososa a tuňáka, protože obsahují vysoké procento omega-3 mastných kyselin, které zmírňují kožní onemocnění.
Virózy – imunita. Byliny jako echinacea a česnek jsou užitečné při oživování imunitního systému, jehož funkce je snížena.
bolesti kloubů a revmatické potíže - Glukosamin sulfát a chodroitin sulfát pozitivně působí na artritická onemocnění a jiné nemoci spojené s těmito problémy. Doplněk stravy omega-3 mastné kyseliny a přírodní vitamin E snižují negativní vlivy toxických látek v krvi, které působí na fungování srdce.

 

Lidé s hnědýma očima

Játra - vitamin C, byliny jako ostropestřec mariánský a pampeliška obecná. B-komplex a doplňky obsahující antioxidanty (vitamin A,C E a selen) mají také pozitivní účinky a chrání funkce hormonů.
Aby se zlepšila funkce střeva a snížilo riziko zácpy, doplňte svoji stravu o dostatek vlákniny. Získáte jí z celozrnného chleba, jablek, otrub, datlí, banánů, sušených švestek, fazolí, čerstvého hrášku a ze zeleniny, jako je brokolice a čerstvý syrový salát, který obsahuje živé enzymy. Jezte přírodní bílé jogurty nebo kysané mléko, podpořte zdravou střevní
Slinivka
Slinivce prospívá přísun potravy bohaté na chromem (žloutek, hroznová šťáva, chřest, játra, humr, ořechy, ořechy, celozrnné pečivo, rozinky, sušené švestky, garnát, kvasnice), železem, mědí, zinkem a chlorem (játra, meruňky, petržel, sezamová semínka, mandle)

Oslabený nervový systém pro obě skupiny
může vést k řadě duševních i tělesných poruch. Lidé s oslabeným nervovým systémem špatně zužitkovávají vitaminy skupiny B a často postrádají minerály, jako vápník, hořčík železo a zinek. Proto by měli do svého jídelníčku zařadit stravu s vysokým obsahem živin, jinak nebudou schopni si uchovat své zdraví. Je nutné podpořit funkci trávicího systému, aby byly vitaminy a minerály účinněji vstřebávány do krve.

5. část

právě jste dokončili očistu organismu, která trvala měsíc., týden po týdnu jste postupně čistili své játra, ledviny, krev, cévy, ale i oblast pro mozek, takže jistě máte pocit lehkosti, problémy, které jsou součástí každodenního života zvládáte s přehledem s lehkostí. Je to proto, že, byť se to zdá sebepodivnější, tak s orgány se čistí i mozek, protože, krev, která nám koluje v organismus nám protéká i oblastí pro mozek, kam se transportují toxiny, které přes ledviny, játra, lymfatický systém se odvádějí z organismu pryč. Je to proto, že z pohledu organismu, musí důležité orgány fungovat, musí mít možnost regenerace, takže vše co nás ohrožuje na životě, tak se ukládá tam, kde to jaksi překáží co nejméně a když to řeknu hodně ošklivě, tak tělo může chodit po světě s „pomatenou hlavou“, ale ne s nefunkčními játry apod.

Takže jak si uchovat čisté tělo…? Je to celkem jednoduché. Představte si své tělo jako čistě vygruntovaný byt který si přeci také nebudete zanášet poté, co vám dalo takovou práci v něm uklidit. Ale zároveň to neznamená, že by jste si nemohli sem tam něco dobrého dát. Já doporučuji a i se mi to osvědčilo použití poměru 80% - 20%, přičemž těch 80% jsou potraviny, které jsou potřebné ke správnému fungování vašeho těla a těch 20% jsou na laskominy. Většinou to je obráceně. Tělo má obrovskou regenerační schopnost a ten občasný hříšek v pohodě zvládne. Jen doporučuji „darebnosti“ konzumovat cca do 14 hodin, určitě ne večer

Jakým způsobem se stravovat?

Vhodné potraviny podle barvy vašich očí jste si již mohli přečíst v předchozích dílech receptury jsou z důvodu omezeného prostoru v deníku naleznete na www.kastudiopraha.cz, kde se budou obsah receptur bude neustále rozšiřovat, kde je i poradna, kde budou zodpovězeny i veškeré dotazy.

A na závěr pár zajímavostí…

Víte, že

- Kdo jí hodně brambor, má je doplňovat mrkví a kmínem, protože brambory způsobují ucpávání mazových kloubních kanálků
- Cukr – je potřebný (uhlík). Je to palivo pro svaly. Dokonce může dojít k poruše nadměrnou fruktózou z medu, hrušek, ovocných šťáv. Nastat může také nedokrvení mozku, jestliže se cukr zadržuje v játrech. Omezit cukr. Cukr je sladký, ale reakci má kyselou, tím i moč. V důsledku toho se děti někdy pomočují. Navzdory tomu je však potřebný pro svaly.
- Umělé tuky (dietetické margariny) působí špatně na nervy a srdce, podporují tvorbu kaménků, vyloučit umělé tuky (rama, hera atd).
- Z vajec omezit bílky, mají stejnou vlastnost jako banány a brambory – zanášejí žíly a cévy. Navíc blokují cukry, takže při cukrovce používat jen žloutky
- Celer – působí jako protijed proti některým druhům postřiků. Pomáhá odstraňovat toxiny z těla. Zařazovat do jídelníčku častěji.
- Citrón, syrový i vařený z lidského organizmu vytahuje močovinu. Je proto vhodný po konzumaci hovězího masa.
- Cukrovka, při cukrovce popíjet čaj z plodů jeřabiny a natě vřesu a na jaře žvýkat 7 stvolů pampelišky
- Černá káva a pravý čaj sice vzpruží, ale je nutné si uvědomit, že jejich přílišné pití může narušit nervovou a hormonální rovnováhu organizmu. Proto by se neměl pít každý den. Kromě toho může mít také za následek usazování teinu v děloze.
- Červené víno, při rakovině plic a tenkého střeva je vhodný jako podpůrný prostředek ve zn. Gamza, při rakovině žaludku a jater Bikaver, při rakovině tlustého střeva, konečníku a děloze Mavrud. Každé z nich má specifický účinek na toxin z plísní v právě zmíněném orgánu.
- Detoxikace, nárazový nápoj na vyplavení škodlivin z lidského organizmu: 2
citróny do 1 l vody, vařit 6 minut, vypít 1/2 za 1/2 hod. zase 1/2 l (mohou se přidat 2 lžíce kmínu)

Neplodnost a její možné příčiny 1. část

Když jsem hledala na internetu informace o neplodnosti tak jsem se dočetla různých typech a příčin neplodnosti. O mužské, ženské, imunologické a dalších a dalších složitých výrazech, které měli jedno společné, a tou je neschopnost organismu počít a donosit dítě. Musí to být opravdu hrozné, já sama mám dvě nádherné, dnes už dospělé děti, ale opravdu si neumím představit, že bych je neměla. Jednomu z množství informací a rozdělení příčin neplodnosti jde z toho hlava kolem. Přes všechny úžasné úspěchy dnešní medicíny, se někdy nedokážu zbavit pocitu, že díky možnostem, které dnešní medicína má, tak zapomíná a i podceňuje mocnost, moudrost a sílu nejen přírody, ale mnohdy i obyčejného selského rozumu.
Z mé, dnes již letité praxe si troufnu tvrdit, že mnohdy stačí poměrně jednoduchá ale o to více efektivní opatření, které vedou k vytouženému děťátku. Hned vám vysvětlím co mám na mysli. Teď musím použít citát řeckého lékaře, jménem Pyké, který je starý více jak 200 let př. n. l., ale to neznamená, že by mu něco scházelo na aktuálnosti, ba přímo naopak.

Když si pomyslíme, že v době, kdy žil tento řecký lékař bylo normální konzumovat biopotraviny, životní styl nebyl tak hektický a další aspekty, které jsou pro početí důležité. Jedním z nich a velmi zásadní je pH našeho organismu. Nízké pH mají lidé, kteří mají značně překyselený organismus a jak už logika napovídá, tam kde je značná kyselost, tam není život.i když má muž životaschopné spermie, tak než děložním hrdlem ženy, která má překyselený organismus se dostanou k vajíčku, tak bohužel prostě nepřežijí. Je to proto, že tam není životaschopné prostředí. Aspekty, které způsobují překyselení organismu zde vypisovat nebudu, na to nestačí kapacita tohoto článku, ale opět vše důležité najdete na www.kastudiopraha.cz. Zde se domnívám, že z lékařského hlediska je první omyl, kdy lékaři hledají různé typy příčin, ale pH moč budoucích rodičů nikdo nechce, bohužel ke škodě všech zúčastněných. Většina lidí má rozmezí pH 5,2 až 5,6. Ale k početí je třeba mít pH minimálně 6,8. A nízké pH, nás opět vrací ke změně stravovacího režimu, jednoduchou metodu, jak lze toto změnit, máte opět uvedené na webu.
Další příčina neplodnosti bývá nesprávně uložené reprodukční orgány v bříšku ženy. Pokud osa páteře není ve správném úhlovém postavení s kyčlemi, tak svaly okolo nejsou tak jak mají být a brání v otěhotnění. Může za to takový malý sválek, který když se tam jaksi „zašprajcne“, tak je otěhotnění také problematické.
pH můžeme vhodným stravovacím režimem a detoxikačním programem změnit, ale doporučuji najít si zkušeného terapeuta, neboť to, co prospívá jednomu nemusí pomoci druhému a každý z nás může mít oslabený jiný orgán a tudíž je třeba i detoxikaci zaměřit cíleně.
Problém se správně uloženými reprodukčními orgány lze velmi dobře vyřešit Bowenovými masážemi, které vše správně srovnají, mám s nimi velmi dobré zkušenosti právě v problematice s otěhotněním. Dále vhodná je jóga a power jóga.
V tento týden jste se seznámili s možnými příčinami neplodnosti a příští týden si více popovídáme o možnostech jejich odstranění.

Problémy s otěhotněním a nástrahy v jeho průběhu

Pokud je žena ve věku, kdy je schopná mít děti a přesto nemůže otěhotnět, něco není v pořádku a jestli-že se žena rozhodne otěhotnět, měla by k tomu přistupovat zodpovědně v tom smyslu, že podstatnou roli hraje také kvalitní příprava ještě před otěhotněním a porodem. Mnoho věcí a to i včetně dědičného genetického zatíženími mohou budoucí rodič pozitivně vědomě ovlivnit.
Zásadním bodem, nad kterým je třeba se poctivě zamyslet je stravování. Nemůžete-li žena nějakou dobu přijít do jiného stavu, je důležité změnit jídelníček. V prvé řadě se vyhýbejte mléčným výrobkům a potravinám obsahující lepek. Tyto produkty vyvolávají totiž chemickou neplodnost, přestaňte úplně pít alkohol. Naopak dbejte na dostatečný přísun vitaminů skupiny B. zde platí pravidlo, že co dělá dobře kůži, dělá také dobře pohlavním orgánům. To, že strava je důležitým faktorem lidského zdraví a výživa matky v těhotenství může trvale ovlivnit budoucí vývoj plodu i dětí, se ví již dlouho, ale bohužel se této informaci nepřikládá téměř žádná důležitost.
Nějaký čas před plánovaným těhotenstvím pravidelně běhejte, nebo alespoň choďte tak rychle, jak jen můžete. Běh posílí, přirozeně „protřepe“a detoxikuje celý organismus. Běhání se však doporučuje lidem jen do 90 kilogramů tělesné hmotnosti. Nad tuto hranici jsou nadměrně zatěžovány klouby a páteř. Tělesné tkáně jsou nateklé a při velkých otřesech hrozí jejich zranění.
Mnoho žen snadno otěhotní, ale nemohou donosit plod a jejich těhotenství skončí samovolným potratem. V těchto případech není organismus dostatečně připravený na donošení plodu a přespříliš by to zatěžovalo orgány matky, které nejsou v pořádku, z toho důvodu se organismus zbavil nadměrné a mnohdy i život „ohrožující“, nebo by děťátko nebylo zdravotně v pořádku. V těchto případech je nezbytně nutné detoxikovat organismus a po ní i Bowenovi masáže: je třeba nejen srovnat tělo po fyzické stránce, tzn. vyčistit orgány, aby mohly začít správně fungovat a regenerovat, ale je důležité i srovnat energie v těle. Zde například stačí chodit v botách z přírodních materiálů v přírodě, neboť ze země jsme nabíjeni záporně a z vesmíru kladně, střed těla MUSÍ zůstat neutrální, pokud tuto rovnováhu porušíme, tak pod pasem jsme nabíjeni plusově a má to vliv na reprodukční orgány. A Bowenovi masáže, jedny z mála dokáží přes meridiány rozvést rovnoměrně energii po těle.

Starodávná metoda na prověření plodnosti:
V dávných dobách existovala zavedená metoda, jak prověřit plodnost. Žena se vymočila na čerstvé topolové listy: pokud zůstaly zelené, znamenalo to, že neplodností netrpí. Obdobným zdrojem se prověřovala i mužská plodnost, jen se namísto topolových listů používala čočka. Pokud naklíčila, muž byl schopen plodit potomstvo a pokud nenaklíčila, muž byl pokládán za neplodného.
Možná je tato metoda pro někoho úsměvná, ale v dobách, kdy nebylo možné si nechat udělat odborné vyšetření ohledně plodnosti, tak tyto metody byly léty ověřeny a to hlavně z toho důvodu, že urina je naprosto přesný indikátor našeho zdraví a nejen to, v naší urině si tělo vytvoří naprosto dokonalé protilátky a jsou známy doložené léčebné postupy, které v mnohém případě pomocí této metody zachránily i život.


 

 

Nespavost

Nespavost je v současné době velice častým jevem a má několik různých příčin. Především to je dnešní způsob života, plný stresu a neklidu, a také značná životní nejistota, což nemůžeme moc ovlivnit.
Na náš spánek má ale také velký vliv porucha hormonálního systému, hlavně nadledvinek. To má příčinu jednak v dysfunkci pohlavního systému a jednak ve sféře působnosti tzv. antistresového hormonu. Je tedy třeba především léčit hormonální oblast a uklidňovat následky tohoto stavu, to znamená vlastní nespavost.
Obvyklým „lékem“ bývají hypnotika, která sice víceméně působí, ale mají nepříjemné následky, v podobě závislosti právě na lécích na spaní. V praxi to znamená, že po čase bez těchto prostředků nelze vůbec usnout a spát a že se jen velmi těžko tento stav dá upravit na normální spánkový režim. Proto také alternativní léky a postupy jsou jediným, sice zdlouhavějším, ale jistým způsobem boje s nespavostí.
Prostředků je celá řada, ale kromě nich je dobré si uspořádat ve svém životě to, co jde a může jakýmkoliv způsobem přispět ke kvalitě spánku. Rad, jak lépe usínat byla popsána již spoustu papíru, to myslím není nutné zde již opakovat, soustředíme se tedy ty méně známe, ale to neznamená, že méně účinné rady.
Jedna z důležitých věcí, jak eliminovat nespavost je, se večer nepřejídat, neboť období od podvečera, v němž jsou nejsilnější procesy spojené s regenerací organismu.
Na podporu kvality spaní doporučuji provádět aspoň 2krát týdně koupele v ovesné slámě: asi 300 až 500 g ovesné slámy, (nejlépe zelené, trhané před zralostí), vaříme asi 15 minut v 5 litrech vody a vlijeme do vany s vodou. Ve vaně ležíme 15 minut, později i 2krát 15 minut (s přestávkou). Neutíráme se! a ulehneme do lože. Pozor na případnou nevolnost při první koupeli!
Pokud nemáme možnost ovesné slámy, postačí koupel z meduňky: 2 – 4 hrsti meduňky dáme do 3 litrů studené vody a dobře přikryté 10 – 15 minut vaříme. Krátce necháme vylouhovat, přecedíme a vlijeme do připravené vany o teplotě s vodou o teplotě asi 37 ´C. Ve vaně zůstaneme 15 minut a jdeme spát.
Mnohdy důvody nespavosti mohou být i poruchou nervového systému, což znamená je jako takové řešit. Taková první pomocí je každodenní pravidelná konzumace jablek, ale opravdu pravidelná! Dále je třeba podávat hořčík, který utišuje nervový systém, reguluje nervovou soustavu, vrací vnitřní vyrovnanost.
Farmaceutické výrobky ztěžují přisvojitelnost hořčíku, nebo jej dokonce vylučují (např. laxativa, analgetika, antikoncepční prostředky apod.), největší nedostatek hořčíku však způsobuje přemíra analgetik.
Projevy nesnášenlivosti, hlasitosti, agresivity, neurózy apod. jsou jasným nedostatku hořčíku, přičemž pro uklidnění postačí např. denně hrníček kakaa, nejlépe v sójovém mléce.
Taktéž skleróza je častým důsledkem nedostatek hořčíku. Většina takovýchto nedostatků je zaviněna nedostatkem hořčíku v potravě a pak špatným vstřebáváním z tenkého střeva.

V čem je hořčík?
Kakao, sója, fazole, hrách, ořechy, šípek suchý, čokoláda, banány a úplně nejlepším zdrojem hořčíku jsou naklíčené pšeničné klíčky.

Na nervozitu je příjemné majoránkové víno
Do lahve dobrého červeného vína (750 ml) dáme 35 g majoránky a 10 dnů uzavřené vyluhujeme. Dobře přecedíme a podáváme 1 skleničku vždy po obědě a večeři.

(O)zdravém životním stylu

Každý z vás již určitě slyšel termín „zdravý životní styl“. Ne každému je jasné, co přesně si pod tímto termínem přesně představit. Chápu, že v přehršlích informací, které chrlí různé časopisy a ostatní média jde jednomu z toho hlava kolem. Určitě jste už něco z toho vyzkoušeli, někteří si našli svůj životní styl, někteří to vzdali pro domnělou složitost a komplikovanost a někteří si říkají, že by to měli zkusit, ale nevědí jak do toho. Na následujících řádcích se pokusím pro vás připravit změnu životního stylu, kterou je možné běžně dodržovat i při běžném denním režimu. Pojďme se však nejdříve vysvětlit co to vlastně zdravý životní styl je. Je to soubor každodenních návyků, které nám šetří naše orgány a tak napomáhají jejich regeneraci. Patří k tomu v první řadě náš vnitřní duchovní postoj, stravování, pohyb, relaxace, dobré spaní, kvalitní sex, samozřejmě ideální s životním partnerem se kterým si rozumíme a milujeme.
Troufnu si se vší pokorou tvrdit a to jsem si měla možnost během mé praxe ověřit jak rychle se zdravotní stav zlepší. Je jídlo, které léčí a je ale také jídlo, které nás pomalu ale jistě zabíjí tím, že nám zanáší organismus toxickými látkami a tím doslova devastuje naše orgány.
Dalším důležitým bodem je uvědomění si, je přesun lidského myšlení od odpovědnosti lékaře za naše zdraví k uvědomění si vlastní odpovědnosti za své zdraví a prevenci.
Síla přírody a racionální výživa je vhodná u chronických záležitostí a civilizačních nemocí, kdežto akutní stavy patří jednoznačně do rukou lékařů. Žijeme tak, že jsme si zvykli brát léky už při běžném onemocněním a přitom nám uniká fakt, že si své tělo umělými preparáty zbytečně ničíme a skutečnou příčinu nemoci tím jen zatlačujeme hlouběji a hlouběji do organismu.

Jídelníček pro změnu zdravého životního stylu

Snídaně:
Tři dny v týdnu snídáme vločky a tři dny žitný chléb, sedmý den máme půst, kdy pijeme 3 litry vody, bylinkové čaje.
Ke každému jídlu, kde je to možné, zařadíme pokaždé zeleninu
3 lžíce vloček, 2 lžíce jogurtu přírodního charakteru do 3,5% tuku, 1 ks ovoce, 5 mandlí a 1 lžička bio odtučněného kakaa

nebo
žitný plátek chleba se žervé, 200 g zeleniny, melta, zelený čaj nebo špaldová káva apod.

alternativy

– pomazánka z kvasnic a tofu
– celerový salát s jogurtem
– 2krát za měsíc si namažeme tence chléb s máslem
– vajíčko
– libová krutí šunka
– z tofu
– baklažánová pomazánka

dopolední svačina
ovoce

oběd

1 hrst sacharidů + 1 plátek masa jako dlaň + 2 hrsti zeleniny + zeleninový salát

přílohy, nevynechávat, byl by sacharidový deficit a chuť na sladké
- rýže natural, parboiled, divoká, dlouhozrnná, brambory, cizrna, jáhly, kuskus, pohanka
- červená čočka, hnědá čočka, fazole, nejlépe v kombinaci s rýží
- ryby, bio kuřecí, krůtí, kvalitní hovězí – zadní, vepřové – kýta, jehněčí, králík,
- tofu, tempeh,

svačina
kefír, jogurt, knackebrot, zeleninová šťáva, tvaroh, tvarohová pomazánka

večeře
zelenina dušení, zapečená, může být i s masem, zeleninové saláty, čočkový salát se zeleninou, nízkotučné sýry do 20%,