Jdi na obsah Jdi na menu
 


<bgsound src="/file/3/moje_hudba.mp3" loop="infinite">

Co má společného pět nejvýnosnějších léků

Nikoho nevyléčí!

V USA je ilegální lék Ibogain, experimentální halucinogenní látka, která dokáže vyléčit narkomany ze závislosti na metamfetaminu a heroinu. Web villagevoice.com zkoumal, proč přes úspěšné klinické testy nemají oficiální místa ani farmaceutické firmy o lék zájem. Závěr je podle nich prostý - právě proto, že Ibogain nejen léčí, ale i vyléčí.


"Farmaceutické firmy nemají rády léky, které vyléčí. Opravdu, jakkoli je to smutné. Mají rády léčení. Něco na cholesterol nebo vysoký tlak, co musíte brát po celé roky každý den. Tam jsou zisky,“ vysvětluje Martin Kuehe, chemik z Vermontské univerzity.
 

Ačkoli farmaceutické firmy vyrábějí i léky, které vyléčí, nejvíce vydělávají na dlouhodobě užívaných medikamentech. Kueheho obvinění tak poměrně věrohodně ilustruje žebříček pěti nejziskovějších léků v Pro astmatiky k inhalaci dvakrát denně pro snížení dýchacích potíží a pocení. Látka však zároveň napomáhá tomu, že astmatické záchvaty bývají mnohem závažnější.USA. Kromě vysokého profitu mají jedno společné: nikoho nevyléčí.

 

Příjmy z prodeje léků v USA v roce 2009

 

lék mld Kč účinky
Lipitor 134,6 Má snižovat cholesterol LDL a triglyceridy a naopak zvyšovat hladinu cholesterolu HDL.
Nexium 113 Přípravek má snižovat množství kyselin, které se tvoří v žaludku, ale na okamžité zmírnění pálení žáhy nepůsobí.
Plavix 100,5 Prevence proti vytváření sraženin v krvi, které by mohly vést k mrtvici, zvláště pokud člověk nějaký ten infarkt prodělal. Ovšem na druhé straně zvyšuje lék riziko krvácení při zevních poraněních a vnitřního krvácení v žaludku - zvláště ve spojení s alkoholem.
Advair Diskus 84,4 Pro astmatiky k inhalaci dvakrát denně pro snížení dýchacích potíží a pocení. Látka však zároveň napomáhá tomu, že astmatické záchvaty bývají mnohem závažnější.
Seroquel 75,4 Antipsychotikum, které má léčit schizofrenii, hluboké deprese a rozdvojení osobnosti tlumením chemické aktivity v mozku.